MAKİNA PARKURU

Projelere Özel Üretimler
Her tür ve ebatta lamine edilmiş kirişler ve direkler
Lamine edilmiş pergole profili
Lambri - Lamineli Lambri Çeşitleri
Ekli ve eksiz kapı sereni
Her türlü özel sipariş ve normal mamül kereste çeşitleri
inşaatlık kereste (yerli ve ithal) çeşitler
Yalı baskı
Yarım yuvarlak yalı baskı
Her türlü ahşap fason emprenye ve fırınlama

 

Hazır plaka ahşap masif panel ya da bu ürünlerin dışında projelerinize veya ölçülerinize göre ısıl işlem ahşap fırınımızda nemi alınmış, gelişmiş makina parkurumuzda işlenip boydan veya yandan, ekli veya eksiz, istediğiniz cinste ve sınıfta keresteden ürünleri hizmetinize sunuyoruz. Ayrıca, sizn hazırlamış olduğunuz ahşap mamüllerin fırında kurutabilir, boydan yada yandan ekleyebilr, ahşap kirişler, ekli kavaslar yada istenilen boyda ve ebetta mamüler haline getirebilmekteyiz.

Otomatik Profil Freze Makineleri:
Masif veya panel malzemelere çeşitli geometrik şekillerin verilmesi amacı ile kullanılan makinelerdir. Kapı kasaları süpürgelik vb. malzemelerde kullanılır.

Sıcak - Soğuk Press ve Ebatlama (CNC) Bantlama Makinelerimiz:
Sıcak ve soğuk press makinelerimizde kontraplak, mdf ve sunta ürünlerine kaplama sıkabilir, kapı, kasa ve pervazlarınızı ister ham ister kaplamalı işlenmiş bir halde hazırlamaktayız. CNC makinalarımız da plaka ürünleri müşterlerimizin projelerine göre istenilen ölçülerde ebatlama hizmeti veryoruz. Ayrıca masifleme bantlama makinelerimizde hazırlamış olduğumuz mdf ve sunta ürünlerinin kenarlarıın istenlen kalınlıkta ve desende pvc yada ahşap kaplamalı bantlayarak kullanıma hazır hale getirmekteyiz.

Finger Joint Makineleri :
Finger joint, masif panel imalatı için gerekli olan standart laminelerin elde edilmesinde; kusurlarından arındırılmış kısa parçalarda dişlerin açılması, ardından tutkallanarak uçlarından birleştirilmesi ve preslenmesi yolu ile gerçekleştirilen boy ekleme işlemidir.

Otomatik Kalibrasyon ve Zımpara Makineleri:
Kalibrasyon ve zımpara makineleri, özellikle en yoğun işleme aşamalarında bile en yüksek kalite standartlarını garanti etmek amacı ile tasarlanmıştır. Tesislerimiz de ham malzemelerin masif, sunta, mdf, vb.) kalibrasyonu ve zımparalanması kaplamalı malzemelerin kalibrasyonu ve zımparalanması, cilalı, vernikli veya boyalı yüzeylerin zımparalanması işlemleri tam otomatik cihazlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Lamine ahşap Makineleri:
Lamine ahşap, değişik ölçülerdeki bağımsız ahşap tabakalarının kontrollü endüstri koşullarında ve özel bağlayacılarla tutkallanıp birleştirilmesinden oluşur. Lamine ahşap ile kolon, kiriş, kemer, makas ve bunun gibi bir çok değişik formlarda eleman üretilebilir. Tesislerimiz de çok çeşitli boy ve kesite üret-mek mümkündür. Lamine krişler beton, çelik ve diğer kargir yapı elemanlarıyla kolayca birleşir. özgün mekan tasarımına imkan tanır.

Kereste Kurutma Fırınları:
Klasik Kereste Kurutma Fırıları en yaygın kullanılan kurutma fırınlarıdır. Sistem; 2 noktadan ortam nemi 2 noktadan ortam sıcaklığı 8 noktadan kereste nemi ölçerek kurutmayı gerçekleştirir. Isı kontrol vanası havalandırma bacaları, nem verme ünitesi ve fanlarıyla sistem; işlemin sağlıklı yürümesi için blisayar tarafından sürekli kontrol altında tutulur.

Emprenye Tesisimiz:
Emprenye maddesinin denetimli olarak uygulandığı şeffaf emprenye tesisi ile su basma seviyesinin üzerindeki her türlü yapı ahşabına üstün özellikler kazandırabilir. Çift vakum uygulanan ahşap malzemeler doğal rengini ve işlem öncesi boyutlarını asla kaybetmezler. Çürüme sorunu da kesinlikle ortadan kalkar. Tesisimiz de ahşap kullanımına uygun olarak emprenye edilir. Ağaç hücreleri içindeki bakteri oluşumuna ve çürümeye sebep olan havanın vakum ile çekilerek yerine koruyucu maddelerin basınçla emdirilme işlemi olan emprenye ahşabı sağlam ve dayanıklı hale getirir. Ahşabın içine her yönden 4-5 cm nüfus eden emprenye maddesi çürümeyi önlediği gibi ahşabı mantar, böcek, termit, deniz kurdu gibi zararlardan koruyarak ömrünü 10 kat artırır. Tesisimiz de yeşil, kahverengi, şeffaf emprenye işlemi uygulanmaktadır.